Grafschrift : "Hier ligt een nudist. 't Is spijtig van de kist."

Anne Yge jan.jpg

Gastenboek, laatste berichtjes

Dirk Schild
Er is zaterdag jl voor het eerst weer geschaakt met de grote stukken op het schaapmarktplein door Coos kruisinga,Wytse Wiersma en Dirk Schild. Mooi weer, veel publiek.Erg leuk dus. Wil je ook neem dan even contact op met Dirk Schild.Groet Dirk
Dirk Schild
onze voorlopige secretaris is ivm met de aanstaande ledenvergadering op zoek naar de gegevens van; 
 
Eric van De Kooi 
Mike Isang en Hessel Steensma 
als je dit leest en het weet gaarne mailen naar Wytse Wiers
Eric Peter v/d Kooi
Dank je wel Jaws.
Mudshark
We beginnen met een jaarvergadering en daar krijg je tijdig bericht over. Ook via de site. 
 
Volgens mij is de vergadering op de eerste dinsdag in september.
Eric Peter v/d Kooi
Het seizoen begint toch weer op 7 september of eerder? 
 
Kan niet wachten om weer te beginnen. 
 
Misschien handig dit na ieder seizoen duidelijk op de site te vermelden. Suggesie, geen kritiek.
Erwin
http://www.schaakbond.nl/2010/kazarian-jongste-ooit-met-stap-6-diploma
Anne
Dinsdag 29 juni a.s. is er GEEN zomerschaak in de Draai! Dit i.v.m. het jaarlijkse schoolfeest wat daar wordt gehouden!
Herman
Spoetnik: vroeger met Exota, nu een ander koolzuurhoudend vruchtenlimonade gebruiken: 1 el suiker, scheutje koffiemelk, goed mengen. Scheutje vruchtenlimonade toevoegen: het schuim wat ontstaat blijft "staan"
Kuitert
Prima! Vond het al gek, want op de site van NK stond (toen ik keek) dat jouke had verloren in 10 zetten. Allemaal weer opgelucht 8)
jan
jouke heeft vandaag remise gespeeld in zijn partij tegen Gerlagh in 38 zetten


Landen

52.1%United States United States
46.6%Netherlands Netherlands
0.2%Russian Federation Russian Federation
0.1%United Kingdom United Kingdom
0.1%Belgium Belgium

Bezoekers

Vandaag: 33
Gisteren: 52
Deze Week: 178
Vorige Week: 256
Deze Maand: 357
Vorige Maand: 1074
Totaal: 13755


JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
Sneek IV - DSC II 5½-2½ PDF Afdrukken E-mail
vrijdag 19 februari 2010

Als hofleverancier van het 2e en 3e mochten de schakers van ’t vierde zelf aan de bak tegen DSC II uit Drachten, thuis in het genoeglijke ABC. Na een hartelijk welkomstwoord van de voorzitter togen we gebroederlijk en zonder invallers aan de slag. Waar maak je dat nog mee.

Een mazzeltje hadden we al in de knip, omdat Jan Hans’ tegenstander niet op kwam dagen was het eerste punt binnen. Jan Hans bood sportief aan om de borden te volgen en mij voldoende copy te verschaffen voor weer een prachtstukje. Waarvoor driewerf hulde.

Maurits op 8 was reeds na de teampursuit in Workum warmgedraaid en liet er geen gras over groeien. Volgens mijn boekhouder had hij op de 10e zet respectievelijk  een aanval op de dame, gevolgd door pionwinst, stukverlies en een matdreiging. Tel uit je winst, 2-0.

Dirk op het eerste bord had een ‘drege’ avond met veel druk naar voren van zijn tegenstander hetgeen tot stukverlies leidde met een onhoudbare stelling tot gevolg, ergo 2-1.

Wat ik mag begrijpen uit de overlevering had Wytze (6) eerst pionwinst gevolgd door een aftrekschaak wat een kwal opleverde. Daarna 2 vrijpionnen, torenwinst en tot slot een reguliere winst. Gewonnen dus, 3-1 derhalve.

Drachten maakte de aansluitingstreffer door een uitglijder van Maarten op bord twee. Na een paardvork op de koning en dame in een lastig te verdedigen stelling gaf hij er de brui aan. Geheel tegen zijn gewoonte kon hij daarna op zijn gemak de rest van de partijen volgen.

Sybe speelde een evenwichtige (saaie?) partij volgens de Bert-de-Vries-methode. Dat wil zeggen de loper op b2 geposteerd. Volgens JH was de partij na 25 zetten nog in evenwicht. Ik hoorde achter me Sybe iets van een remisevoorstel mompelen. Zijn tegenstander was bepaald niet op oorlogspad wat resulteerde in een fraaie 3½-1½ voorsprong.

Ondergetekende (7) moest tegen dhr. Veljkovic die baalde dat er geen belettering op de borden stond. Hij opende dan ook ‘per ongeluk’ met e4 i.p.v. d4. Ik vond het wel best en gaf hem na deze valse start een herkansing. Ondanks zijn dyslexie was het zeker geen beroerde schaker die in een scherpe stelling na het nodige geruil snel 2 pionnen won. Na een niet onverdienstelijke combinatie mijnerzijds moest hij zijn dame geven om niet mat te gaan. Door promotie kon ik met een nieuwe dame op matjacht. Ondanks een zeldzaam gevalletje van schaakblindheid (ik zag zettenlang het patspook boven het bord zweven) was eindelijk de buit binnen, 4½-2½.

Hekkensluiter Sake Jan (3) deed er nog een schepje bovenop door een fraaie zege m.b.v. 2 verbonden vrijpionnen die, op straffe van torenverlies, niet te stuiten waren.

Al met al een vruchtbaar schaakavondje wat ons een plekje in het eerste rijtje oplevert met
wie weet wat in het verschiet.

 
< Vorige   Volgende >
Trainweekend 09 Simul
Trainweekend 09
Simul

Programma:

There are no upcoming events currently scheduled.

Zoeken binnen de site:

Login






Wachtwoord vergeten?
Nog geen account? Maak er één aan!