Overdagschaak

overdagschaak 2019 2020Het overdagschaak gaat in September tot nadere aankondiging niet door

Gastenboek

Bestuur
Archief
Wim is maar goed bezig geweest! Mooi hoe je met de hulp van clubgenoten zo'n prachtig complete bibliotheek van Tuunhekjes kunt dighitaliseren. Een genot om weer eens door te lezen.
dinsdag 21 juli 2020 11:58
Eelke
IM Douwe
Prachtig IM, Anne. Zo was Douwe: een prachtkerel.
zaterdag 09 mei 2020 10:52
Bestuur
Sponsordag levert 3.274 munten op!
Op zaterdag 23 maart was de Schaakclub Sneek actief in de Poiesz winkel aan het Boschplein. Mede dankzij onvermoede commerciële talenten van enkele jeugdleden wisten we met elkaar 3.274 sponsormunten te scoren voor de jeugd. Hiermee hebben als kleine deelnemer toch maar even ons visitekaartje afgegeven! Dank aan alle leden, jeugdleden en ouders die acte de préséance gaven!
vrijdag 29 maart 2019 12:02
Bestuur
Sponsordag voor de jeugd
Zaterdag vanaf 11.00 uur staat er een stand van de Schaakclub Sneek in de Poiesz winkel aan het Boschplein te Sneek. We proberen weer zoveel mogelijk muntjes binnen te halen. Komt allen en spaar mee voor de jeugd!
vrijdag 22 maart 2019 09:01
Bestuur
De schaakjeugd doet mee aan sponsoractie Poiesz
In februari start Poiesz met de jeugdsponsor actie. De schaakclub Sneek is dit jaar ingeloot om mee te mogen doen! Dat wordt weer muntjes sparen voor de jeugd van de schaakclub! Binnenkort volgt er meer nieuws
vrijdag 18 januari 2019 10:14
Anne
Chocoladelettersnelschaaktoernooi
Dinsdag 4 december is weer het traditionele chocoladelettersnelschaaktoernooi! Met als hoofdprijs natuurlijk.. een rollade
woensdag 28 november 2018 09:46
Michael Huisman
meester Joe
Tot grote schrik lazen wij vanmorgen in de mail dat Joe overleden is. Ons zoontje Michael ging sinds begin van dit seizoen naar schoolschaken bij Joe en wat een enthousiasme bracht dit teweg. Michael ging er met veel plezier naatroe, ook met een paar toernooien heeft ie meegedaan. Mooi die steun van Joe als het eens niet zo wilde! Wij hebben Joe als betrokken en warm persoon leren kennen. We zu...
dinsdag 01 mei 2018 14:51
Dirk Müller
Joe was voor mij de onverzettelijkheid zelve
Moeilijk te bevatten dat Joe er niet meer is. Namens heel schaakclub Bakkeveen wens ik zijn familie heel veel sterkte met het verwerken van dit grote verlies. Regelmatig kwamen Joe en ik elkaar tegen, bij een snelschaakkampioenschap of het familie toernooi van Mid-Fryslan. Bij de slotronde van de FSB in Leeuwarden. Altijd was hij geïnteresseerd in hoe je had gespeeld en vaak maar matig tevreden o...
maandag 30 april 2018 20:43
Familie Adema
Enorm verlies voor het jeugdschaak
Tot onze grote schrik hoorden we bij de opening van het NK in Assen dat Joe Hania is overleden. Hij ontving onze 5-jarige Wessel met open armen toen hij zo graag wilde schaken. Na drie lessen verzuchtte hij op zijn kenmerkende korte en krachtige manier: dit is wel een talent hoor. Vorig jaar ontvingen wij een zeer lieve mail na Marrit haar NK-titel dat hij er een borrel op nam en plaatsvervangend ...
maandag 30 april 2018 12:35
Sake Jan Velthuis
Verschrikkelijk.
27 jaar geleden werd er voor het eerst op mijn basisschool schaakles gegeven. Daar heb ik Joe leren kennen. Ik behoorde tot zijn eerste lichting schaakpupillen. Schaakles op maandagmiddag bij Op 'e Hichte. Regelmatig gingen we naar toernooien en af en toe kreeg ik een extra lesje bij hem thuis. We waren niet onverdienstelijk. Wij en vele lichtingen na ons hebben heel veel successen behaald. ...
maandag 30 april 2018 12:13
Hiddo Zuiderweg
Een groot verlies voor het jeugdschaak
Vanochtend bij het NJK in Assen hoorde ik van het overlijden van Joe. Een grote schok. Een paar maand geleden had ik hem nog gezien bij het GP toernooi in Dokkum. Hij maakte daar een gezonde indruk. Joe heb ik leren kennen toen ik het jeugdschaak in Groningen ging organiseren. Vaak kruisten onze wegen elkaar. Bij het NK-schoolschaak, clubteams, of bij individuele toernooien. Soms verloren we van ...
zondag 29 april 2018 14:36
Thys
Heel veel sterkte voor alle nabestaanden...
Wat een verschrikkelijk verlies; In de eerste plaats natuurlijk voor de familie, maar ook voor de hele Friese schaakwereld. Joe is er niet meer... Niet te bevatten. Een geweldige persoonlijkheid, waar je op kon bouwen en die altijd klaarstond als er iets moest worden geregeld voor het jeugdschaken. Heel veel sterkte voor alle nabestaanden. We zullen Joe enorm gaan missen!
zaterdag 28 april 2018 15:26

Recent Toegevoegd

 • INFO
  04-08-2020
  Op 11 augustus wordt in Cine Sneek de 'Schaakfilm' Fahim vertoond. aanvang 20:00.                           Het...
 • Eindstanden
  02-08-2020
  EINDSTAND INTERNE COMPETITIE 1988-1989 pos vorig seizoen naam rating part winst remise verlies punten 1 (1)  Eelke...
 • Eindstanden
  02-08-2020
    EINDSTAND INTERNE COMPETITIE 1987 - 1988 rating 1 E. Heidinga 1959 2 D.vd, Meulen 1908 3 T. Fleur 1891 4 W....
 • Eindstanden
  02-08-2020
    EINDSTAND INTERNE COMPETITIE 1986 - 1987 1 T. Fleur 1901 2 E. Heidinga 1889 3 A. Kloosterman 1879 4 W. Ykema 1864 5 W....
 • Eindstanden
  02-08-2020
    EINDSTAND COMPETITIE  1985-1986 rating partijen winst remise verlies 1 A Kloosterman 1883 18 10 6 2 2 B. v.d....
 • More news...

Bezoekers

Today 8

Yesterday 20

Week 28

Month 76

All 122295

Currently are 11 guests and no members online

Sneek 1 KAMPIOEN 3e klasse A!

Wat al een poosje in de lucht hing is het afgelopen zaterdag dan toch gebeurt! Onze schaakclub is voor het eerst in haar bestaan landelijk gepromoveerd van de derde klasse naar de tweede klasse landelijk! Een historisch succes voor onze club. Eerder is onze club al eens uitgekomen in de tweede klasse landelijk maar toen bestond derde klasse nog niet. Daarom is dit succes eentje om in te lijsten.

 

Is het allemaal aan komen waaien? Nee, uiteraard niet. De kracht zat hem in de teamspirit dit jaar.  Het zat goed tussen de oren. Ontspannen, doch strijdend voor ieder punt. En elkaars ruggen rechten na een tegenslag, neem bijvoorbeeld het geflatteerde verlies in de eerste ronde tegen Emanuel Lasker. Sneek was op papier qua gemiddelde rating de sterkste van de poule. Maar ja papier is nog geen praktijk, en het moest allemaal nog maar even gebeuren. Voor mijn eigen gevoel hadden we een goed team, en iedereen die in het eerste speelde ook daadwerkelijk in het eerste thuis hoorde. En dat gevoel werd ook zeker gedeeld door andere teamgenoten en dat bracht rust en  dus het broodnodige vertrouwen in elkaar.

(foto door Harry Gielen, klik thumbnail voor vergroting)


Een winnend team heeft ook wel eens mazzel. Alle spelers waren het wel over eens dat de winst op Philidor Leeuwarden  in de vierde ronde wel eens de cruciale rol in de competitie gespeeld zou kunnen hebben. Vooral de partij van schrijver dezes had daarin een beslissende factor. De onderstaande stelling is uit deze wedstrijd, ik was als laatste bezig en de stand was 4 – 3 voor Sneek, en nog een halfje nodig. Ik had hier wit aan bord 3 tegen Rein de Boer.

Slot van partij ging als volgt 50…,Db5? (50…,Tc7 en zwart heeft groot voordeel) 51.De3,a5 52.Tc5,Db4 53.Txb2!!,Dxb2 54.Txa5,Kb8 55.De8+,Kc7 56.De7+, Kc8 57.De8+ en remise. En de vreugde was groot bij de onzen.

Een ander belangrijk punt in de competitie was het teleurstellende gelijkspel tegen Groningen 3, waardoor concurrenten als Spassky’s en Almere en Emanuel Lasker weer dichterbij konden komen, en al dan niet de koppositie over zou nemen van Sneek. Jan had de sleutel tot de overwinning in handen. Echter liet hij zich matzetten door zijn tegenstander, die zo’n beetje de halve wedstrijd in tijdnood beleefd had.

1.De4+ (gevolgd door meerdere dameschaakjes)  zou remise veiliggesteld hebben en de overwinning voor Sneek binnen gesleept hebben. Echter Jan koos voor 1.Dxe5?? waarna 1….,Da1# de Sneekers gevoelsmatig met de 4-4 met lege handen naar huis gingen. Ware het niet dat er die ronde wel HELE gekke dingen gebeurde in die ronde: alle concurrenten lieten punten liggen!

Overall gezien, kunnen we spreken van een zeer goed gelopen seizoen, eigenlijk ging het achteraf toch best makkelijk. We waren erg te spreken over de overwinningen. Op een rijtje niet in juiste volgorde:

Het Talenten Team (Unitas 3) want wat worden die lui goed!

Zeist die niet op volle oorlogsterkte naar Sneek gekomen waren

Spassky’s, bij 4-3 bij een remiseaanbod Sybrand: “Ik speel nog even door!”

Schaakwoude, 1-7! Erg prettig zo’n overwinning na nipte nederlaag tegen Lasker.

Philidor 3,5-4,5. Mentale opsteker

Haren 2 6,5-1,5! Lekker hoor, goed voor de bordpunten

Almere 4,5-3,5. Achteraf niet eens nodig geweest om te winnen, maar wel lekker om hiermee in de eindstandnummer 2 op 3 Matchpunten gezet te hebben!

 

EindStand Klasse 3A Mp

1 Sneek          15 45

------------------------

2 Spassky's       12 39½

3 Unitas 3        12 38

4 Emanuel Lasker  11 39

5 Zeist            9 38½

6 Almere           9 35

7 Philidor 1847 2  8 35½

8 Schaakwoude      7 32½

------------------------

9 Groningen 3      5 33½

10 Haren 2         2 23½

Prachtig resultaat, overtuigend kampioen geworden. Gemiddelde ongeveer 5 bordpunten per wedstrijd is zowaar niet slecht en 15 van de 18 matchpunten binnenslepen liegt er ook niet om!

Nu dus vooruit kijken naar volgend jaar, 2de klasse. Goede reclame voor onze club! Ik neem aan dat handhaving eerst een goed doel zal zijn. Eventuele versterkingen voor het eerste team is natuurlijk nooit een overbodige luxe. Ik zeg hiermee niet dat we ons met huidig team niet zouden kunnen handhaven, maar het is natuurlijk altijd meegenomen. We zullen zien wat er op ons pad komt volgend jaar. Het zal zeker niet makkelijk worden, maar wat kan ons dat nu schelen, we zijn nu kampioen en we hebben alle recht daar lekker van te genieten!

Tot slot wil ik graag het eerste team ook bedanken voor dit resultaat en al hun inzet en ijver en gezelligheid en hun teamgeest: Johnny, Tjitze, Wytse, Han, Anne, Tinus, Dick, Wim, Douwe, Sybrand, Jan (en ikzelf?)  Goed gedaan boys!

U snapt dat we reikhalzend naar de prijsuitreiking uitkeken, om de zwaar bevochten beker in ontvangst te mogen nemen! http://www.decodirect.nl/images/beker-4-116.gifChristian

 

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

AVG

 
Vanaf 25 mei 2018 is de nieuwe wet op de bescherming van persoonsgegevens (AVG) van kracht
Hieronder staat de link naar de privacyverklaring van onze club.
 

Agenda

Currently no events are available

zoek