Gastenboek

Motiefgroep schaken www.euwe.nl
Stukje Anne Kloosterman 2018 schaken en filatelie
Bij toeval kwam ik het stukje tegen op het zo onderhand heeeeeel grote internet. Leuk stukje en het is niet Kasparov, maar Karpov die die grote verzameling heeft. De overlevering beweert dat Karpov vroeger prijzengeld wel deels? moest afdragen aan de autoriteiten, maar postzegels vielen daar niet onder en dus was Karpov een hele slimme jongen. Waar dat weetje vandaan komt? Van de Motiefgroep S...
zaterdag 11 december 2021
Anne
Time flies
Prachtige filmpjes Wim! Bijzonder om de leden te zien die niet meer onder ons zijn. Wat lijkt die tijd nog maar kort geleden. Ben zelf niet zo van het plaatsen van filmpjes op YouTube maar deze geven een prachtig tijdsbeeld van ons clubjes van zowat 15 jaar geleden?
zaterdag 28 augustus 2021
Anne
Diagrammen II
Erg leuk om de slotstellingen te spelen. Mooi dat je dat elke week weer doet Selwin! Komende zondag moeten we maar weer eens voor de volle winst gaan
vrijdag 23 april 2021
Anne
Frank
Er is ons weer een kleurrijk figuur ontvallen. Frank gaf in de jaren tachtig kleur aan de schaakclub Sneek met zijn soms onnavolgbare kijk op zijn gespeelde partij. Rust zacht Frank
vrijdag 22 januari 2021
Eelke
diagrammen
Kunnen jullie bij de oplossingen puzzels de diagrammen ook in het artikel zetten? Dat verhoogt het leesplezier aanzienlijk.
woensdag 06 januari 2021
Eelke
Plakboek
Dag Wim, Ooit heeft Maarten mij geïnterviewd voor een jubileumboek van SC Sneek. Bij die gelegenheid heb ik hem dat plakboek gegeven. Onder het motto: jullie hebben er in Sneek meer aan dan ik in Leeuwarden. Het is dus ooit door mij gemaakt evenals alle foto's in het boek.
woensdag 12 augustus 2020
Peter Brouwer
Eindstanden
Poeh Wim, verveelde je je? Een reuzenkarwei en zeer fraai gedaan. Jammer van die jaren die missen en hopelijk komen die boven water. Nog nooit kampioen geweest in de gepubliceerde jaren zie ik. Het is altijd leuk die namen uit een lang verleden voorbij te zien komen!
donderdag 06 augustus 2020
Bestuur
Archief
Wim is maar goed bezig geweest! Mooi hoe je met de hulp van clubgenoten zo'n prachtig complete bibliotheek van Tuunhekjes kunt dighitaliseren. Een genot om weer eens door te lezen.
dinsdag 21 juli 2020
Eelke
IM Douwe
Prachtig IM, Anne. Zo was Douwe: een prachtkerel.
zaterdag 09 mei 2020
Bestuur
Sponsordag levert 3.274 munten op!
Op zaterdag 23 maart was de Schaakclub Sneek actief in de Poiesz winkel aan het Boschplein. Mede dankzij onvermoede commerciële talenten van enkele jeugdleden wisten we met elkaar 3.274 sponsormunten te scoren voor de jeugd. Hiermee hebben als kleine deelnemer toch maar even ons visitekaartje afgegeven! Dank aan alle leden, jeugdleden en ouders die acte de préséance gaven!
vrijdag 29 maart 2019

Recent Toegevoegd

 • Zomerschaak
  04-08-2022
  Afgelopen dinsdag ontbrandde de strijd om het felbegeerde eremetaal. Zoals vorige week aan de lezers dezes is voorgerekend, moest Jan Hans zijn kans pakken om zijn rapidtitel op te eisen.
 • Zomerschaak
  15-06-2022
  Zomerschaak nadert climax bij Schaakclub Sneek   Met nog één ronde te spelen zo voor de 85e Sneekweek zijn de medailles nog niet verdeeld:   Bij de rapidspelers leidt Onno Brouwer met...
 • Sneek 1
  03-07-2022
  https://schaakbond.nl/competitie/informatie-knsbcompetitie/opstarten-knsb-competitie-20222023/voorlopige-indeling-knsb Klasse 3A Clubnr Plaats P/D 1 Assen...
 • Stukjes van Mudshark
  08-06-2022
  In mei 2021 zag ik op Kickstarter een leuk project. Een schaakbord waarmee je via een app op chess.com en Lichess tegen andere schakers kunt spelen.Het zou in september voltooid zijn. Zoals bijna...
 • Interne competitie
  31-05-2022
    Uitslag Ronde 21                 1 Selwin Keuning  -  Christian Kuitert 1 - 0 2 Tjitze...
 • More news...

Bezoekers

Today 176

Yesterday 258

Week 1136

Month 4859

All 229115

Currently are 8 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

fritspen

Tegen Schaakwoude 2 liepen wij tegen de kleinst mogelijke nederlaag op.

Graag had ik dit verslag van enkele partijfragmenten willen vergezellen, maar alleen van Dirk heb zijn partij binnengekregen. Daarom een poging de overige partijen van enig commentaar te voorzien.

Erwin (1) bood goed tegenspel met zijn Hollandse opening. Ergens in het middenspel ging het ineens mis. Selwin (2) was verrast om aan zo'n hoog bord te moeten plaatsnemen, maar hoe terecht (achteraf). Na eerst een remisevoorstel te hebben afgeslagen ging hij er nog eens goed voor zitten, bracht zijn stukken binnen op de zevende rij en kon de (knappe) overwinning bijschrijven. Anna Maja (3), onze kersverse Nederlandse snelschaakkampioen (voor de 4de keer!), trad aan op bord 3 en liet ook met 'langzaam' schaken zien waartoe zij in staat is. Er werd al snel veel materiaal geruild en met nog alleen voor beide een toren en een handvol pionnen werd tot een voor Anna Maja keurige remise besloten. Frits aan bord 4 kwam zeer sterk uit de opening, stoomde met zijn pionnen dwars door het centrum, maar een uitval van de dame werd niet goed gepareerd met als gevolg dat hij op een gegeven moment een stuk achterstond. Toen hij ook nog eens weigerde een plompverloren toren van het bord af te slaan moest hij zich wel gewonnen geven. Wytze (5) ging ergens de mist in maar omdat dit al vroeg in de avond was heb ik dit niet helemaal meegekregen. Coos (6) speelde een knotsgekke partij. Hij overrompelde in eerste instantie zijn tegenstander, kwam een toren voor te staan, waarna zijn tegenstander alles wat hij nog overhad in de strijd gooide op jacht naar Coos zijn koning. Coos onstnapte ternauwernood en kon het punt incasseren.

Theun (7) speelde het degelijk en aangezien alle zware stukken via de e-lijn afgeruild zouden gaan worden werd de vrede gesloten. Dirk (8) begon zijn debuut in het derde met een uitstekende remise. Hij had zelf het idee dat zijn tegenstander beter stond en nam zijn remisevoorstel dan ook graag aan.

Samenvattend blijkt dus dat onze jeugd jet met 2,5 uit 3 uitstekend heeft gedaan, jammer dat de "oudjes" met 1 uit 5 het er zo slecht af hebben gebracht........

Agenda

Currently no events are available

AVG

 
Vanaf 25 mei 2018 is de nieuwe wet op de bescherming van persoonsgegevens (AVG) van kracht
Hieronder staat de link naar de privacyverklaring van onze club.
 

zoek


webslaaf:  Wim Ykema