Overdagschaak

overdagschaak 2019 2020Het overdagschaak gaat in September tot nadere aankondiging niet door

Gastenboek

Anne
Diagrammen II
Erg leuk om de slotstellingen te spelen. Mooi dat je dat elke week weer doet Selwin! Komende zondag moeten we maar weer eens voor de volle winst gaan
vrijdag 23 april 2021
Anne
Frank
Er is ons weer een kleurrijk figuur ontvallen. Frank gaf in de jaren tachtig kleur aan de schaakclub Sneek met zijn soms onnavolgbare kijk op zijn gespeelde partij. Rust zacht Frank
vrijdag 22 januari 2021
Eelke
diagrammen
Kunnen jullie bij de oplossingen puzzels de diagrammen ook in het artikel zetten? Dat verhoogt het leesplezier aanzienlijk.
woensdag 06 januari 2021
Eelke
Plakboek
Dag Wim, Ooit heeft Maarten mij geïnterviewd voor een jubileumboek van SC Sneek. Bij die gelegenheid heb ik hem dat plakboek gegeven. Onder het motto: jullie hebben er in Sneek meer aan dan ik in Leeuwarden. Het is dus ooit door mij gemaakt evenals alle foto's in het boek.
woensdag 12 augustus 2020
Peter Brouwer
Eindstanden
Poeh Wim, verveelde je je? Een reuzenkarwei en zeer fraai gedaan. Jammer van die jaren die missen en hopelijk komen die boven water. Nog nooit kampioen geweest in de gepubliceerde jaren zie ik. Het is altijd leuk die namen uit een lang verleden voorbij te zien komen!
donderdag 06 augustus 2020
Bestuur
Archief
Wim is maar goed bezig geweest! Mooi hoe je met de hulp van clubgenoten zo'n prachtig complete bibliotheek van Tuunhekjes kunt dighitaliseren. Een genot om weer eens door te lezen.
dinsdag 21 juli 2020
Eelke
IM Douwe
Prachtig IM, Anne. Zo was Douwe: een prachtkerel.
zaterdag 09 mei 2020
Bestuur
Sponsordag levert 3.274 munten op!
Op zaterdag 23 maart was de Schaakclub Sneek actief in de Poiesz winkel aan het Boschplein. Mede dankzij onvermoede commerciële talenten van enkele jeugdleden wisten we met elkaar 3.274 sponsormunten te scoren voor de jeugd. Hiermee hebben als kleine deelnemer toch maar even ons visitekaartje afgegeven! Dank aan alle leden, jeugdleden en ouders die acte de préséance gaven!
vrijdag 29 maart 2019
Bestuur
Sponsordag voor de jeugd
Zaterdag vanaf 11.00 uur staat er een stand van de Schaakclub Sneek in de Poiesz winkel aan het Boschplein te Sneek. We proberen weer zoveel mogelijk muntjes binnen te halen. Komt allen en spaar mee voor de jeugd!
vrijdag 22 maart 2019
Bestuur
De schaakjeugd doet mee aan sponsoractie Poiesz
In februari start Poiesz met de jeugdsponsor actie. De schaakclub Sneek is dit jaar ingeloot om mee te mogen doen! Dat wordt weer muntjes sparen voor de jeugd van de schaakclub! Binnenkort volgt er meer nieuws
vrijdag 18 januari 2019

Recent Toegevoegd

 • Bestuur
  09-06-2021
    Schaakvrienden, afgelopen dinsdag 8 juni hebben we een mooie avond gehad.   Mededelingen van de voorzitter, financiële uiteenzetting van de penningmeester en het nodige vraag en...
 • Bestuur
  31-05-2021
    Beste schaakvrienden, zoals eerder gemeld willen we vóór de zomervakantie bij elkaar komen in onze vertrouwde locatie.   Deze vergadering zal een informeel karakter hebben en zal...
 • Bestuur
  17-05-2021
   Beste schaakvrienden,   dat het schaakseizoen 2020-2021 als verloren mag worden beschouwd zal wel duidelijk zijn.   Maar in september hopen we weer volop los te kunnen gaan....
 • Onlineschaak
  14-05-2021
  Voor het eerst sinds lange tijd begin ik mijn verslagen niet met een bijna smekende uitnodiging aan iedereen om mee te doen. De reden hiervoor was al bekend. De teambattle van afgelopen zondag was,...
 • Onlineschaak
  06-05-2021
  Aanstaande zondag is de laatste teambattle! Om mee te doen is het nodig om lid te worden van Schaakclub Sneek op Lichess. Dat kan via de link https://lichess.org/team/schaakclub-sneek . Hiervoor is...
 • More news...

Bezoekers

Today 29

Yesterday 132

Week 161

Month 2116

All 160115

Currently are one guest and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

fritspen

Tegen Schaakwoude 2 liepen wij tegen de kleinst mogelijke nederlaag op.

Graag had ik dit verslag van enkele partijfragmenten willen vergezellen, maar alleen van Dirk heb zijn partij binnengekregen. Daarom een poging de overige partijen van enig commentaar te voorzien.

Erwin (1) bood goed tegenspel met zijn Hollandse opening. Ergens in het middenspel ging het ineens mis. Selwin (2) was verrast om aan zo'n hoog bord te moeten plaatsnemen, maar hoe terecht (achteraf). Na eerst een remisevoorstel te hebben afgeslagen ging hij er nog eens goed voor zitten, bracht zijn stukken binnen op de zevende rij en kon de (knappe) overwinning bijschrijven. Anna Maja (3), onze kersverse Nederlandse snelschaakkampioen (voor de 4de keer!), trad aan op bord 3 en liet ook met 'langzaam' schaken zien waartoe zij in staat is. Er werd al snel veel materiaal geruild en met nog alleen voor beide een toren en een handvol pionnen werd tot een voor Anna Maja keurige remise besloten. Frits aan bord 4 kwam zeer sterk uit de opening, stoomde met zijn pionnen dwars door het centrum, maar een uitval van de dame werd niet goed gepareerd met als gevolg dat hij op een gegeven moment een stuk achterstond. Toen hij ook nog eens weigerde een plompverloren toren van het bord af te slaan moest hij zich wel gewonnen geven. Wytze (5) ging ergens de mist in maar omdat dit al vroeg in de avond was heb ik dit niet helemaal meegekregen. Coos (6) speelde een knotsgekke partij. Hij overrompelde in eerste instantie zijn tegenstander, kwam een toren voor te staan, waarna zijn tegenstander alles wat hij nog overhad in de strijd gooide op jacht naar Coos zijn koning. Coos onstnapte ternauwernood en kon het punt incasseren.

Theun (7) speelde het degelijk en aangezien alle zware stukken via de e-lijn afgeruild zouden gaan worden werd de vrede gesloten. Dirk (8) begon zijn debuut in het derde met een uitstekende remise. Hij had zelf het idee dat zijn tegenstander beter stond en nam zijn remisevoorstel dan ook graag aan.

Samenvattend blijkt dus dat onze jeugd jet met 2,5 uit 3 uitstekend heeft gedaan, jammer dat de "oudjes" met 1 uit 5 het er zo slecht af hebben gebracht........

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

AVG

 
Vanaf 25 mei 2018 is de nieuwe wet op de bescherming van persoonsgegevens (AVG) van kracht
Hieronder staat de link naar de privacyverklaring van onze club.
 

Agenda

zoek


webslaaf:  Wim Ykema