Gastenboek

Anne
Time flies
Prachtige filmpjes Wim! Bijzonder om de leden te zien die niet meer onder ons zijn. Wat lijkt die tijd nog maar kort geleden. Ben zelf niet zo van het plaatsen van filmpjes op YouTube maar deze geven een prachtig tijdsbeeld van ons clubjes van zowat 15 jaar geleden?
zaterdag 28 augustus 2021
Anne
Diagrammen II
Erg leuk om de slotstellingen te spelen. Mooi dat je dat elke week weer doet Selwin! Komende zondag moeten we maar weer eens voor de volle winst gaan
vrijdag 23 april 2021
Anne
Frank
Er is ons weer een kleurrijk figuur ontvallen. Frank gaf in de jaren tachtig kleur aan de schaakclub Sneek met zijn soms onnavolgbare kijk op zijn gespeelde partij. Rust zacht Frank
vrijdag 22 januari 2021
Eelke
diagrammen
Kunnen jullie bij de oplossingen puzzels de diagrammen ook in het artikel zetten? Dat verhoogt het leesplezier aanzienlijk.
woensdag 06 januari 2021
Eelke
Plakboek
Dag Wim, Ooit heeft Maarten mij geïnterviewd voor een jubileumboek van SC Sneek. Bij die gelegenheid heb ik hem dat plakboek gegeven. Onder het motto: jullie hebben er in Sneek meer aan dan ik in Leeuwarden. Het is dus ooit door mij gemaakt evenals alle foto's in het boek.
woensdag 12 augustus 2020
Peter Brouwer
Eindstanden
Poeh Wim, verveelde je je? Een reuzenkarwei en zeer fraai gedaan. Jammer van die jaren die missen en hopelijk komen die boven water. Nog nooit kampioen geweest in de gepubliceerde jaren zie ik. Het is altijd leuk die namen uit een lang verleden voorbij te zien komen!
donderdag 06 augustus 2020
Bestuur
Archief
Wim is maar goed bezig geweest! Mooi hoe je met de hulp van clubgenoten zo'n prachtig complete bibliotheek van Tuunhekjes kunt dighitaliseren. Een genot om weer eens door te lezen.
dinsdag 21 juli 2020
Eelke
IM Douwe
Prachtig IM, Anne. Zo was Douwe: een prachtkerel.
zaterdag 09 mei 2020
Bestuur
Sponsordag levert 3.274 munten op!
Op zaterdag 23 maart was de Schaakclub Sneek actief in de Poiesz winkel aan het Boschplein. Mede dankzij onvermoede commerciële talenten van enkele jeugdleden wisten we met elkaar 3.274 sponsormunten te scoren voor de jeugd. Hiermee hebben als kleine deelnemer toch maar even ons visitekaartje afgegeven! Dank aan alle leden, jeugdleden en ouders die acte de préséance gaven!
vrijdag 29 maart 2019
Bestuur
Sponsordag voor de jeugd
Zaterdag vanaf 11.00 uur staat er een stand van de Schaakclub Sneek in de Poiesz winkel aan het Boschplein te Sneek. We proberen weer zoveel mogelijk muntjes binnen te halen. Komt allen en spaar mee voor de jeugd!
vrijdag 22 maart 2019

Recent Toegevoegd

 • Bestuur
  14-11-2021
    Beste schakers, het bestuur heeft besloten om de komende 3 dinsdagen het clubschaken niet door te laten gaan.   De nieuwe corona maatregelen, die overigens op diverse punten vrij...
 • INFO
  07-11-2021
 • Interne competitie
  03-11-2021
    Uitslag Ronde 7                 1 Selwin Keuning  -  Jan Hans de Jong 1 - 0 2 Tjitze...
 • Interne competitie
  27-10-2021
    Uitslag Ronde 6                 1 Anne Kloosterman  -  Matthijs van der Grijp 1 - 0 2 Jesse...
 • Competities
  25-10-2021
  Speeldata 2021-2022 datum 7 september 2021 A.L.V. 14 september 2021 1e intern 18 september 2021 KNSB Sneek 1 - Assen 1 21 september 2021 2e intern 28 september...
 • More news...

Bezoekers

Today 43

Yesterday 124

Week 538

Month 283

All 183001

Currently are 19 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Om mee te doen is het nodig om lid te worden van Schaakclub Sneek op Lichess. Dat kan via de link https://lichess.org/team/schaakclub-sneek . Hiervoor is een (gratis) account nodig op Lichess. Let op: lid worden van dit team kan alleen via de webbrowser, niet via de Lichess-app. Mocht je een keer mee willen doen, meld je dan ook even aan bij de WhatsAppgroep. De link is bij mij op te vragen.

Degenen die lid zijn van het team kunnen zich dan voor het toernooi aanmelden via de link https://lichess.org/tournament/qXU9n1D8 . Als je voor het toernooi aangemeld bent kun je veilig het tabblad weer sluiten. Kom je er niet uit, vraag dan gerust. Let op, ook het aanmelden voor het toernooi moet via de webbrowser en kan dus niet met de Lichess.


Na een prachtige promotieplaats in de vorige ronde mocht Sneek afgelopen zondag zich opmaken voor een debuut in de Eerste Klasse. Het zal voor zich spreken dat ons team degradatiekandidaat nummer 1 was, maar toch gingen we met goede moed erin.

Die goede moed liep eigenlijk door tot het einde, ondanks dat we na het eerste halfuur niet meer van de laatste plaats af wisten te komen. De marge naar de veilige achtste plek bleef de hele tijd klein, maar wel constant. Het resultaat was dan ook een laatste plaats, maar niet een resultaat waar we ons voor hoeven te schamen. Het team speelde prima en met een beetje geluk hadden we kunnen handhaven.

2021 02 21Uitslag

Aanstaande zondag spelen we dus weer in de oude vertrouwde tweede klasse. Ondanks deze degradatie kunnen we op dit resultaat bouwen, en hopelijk weer bovenin meedoen een niveautje lager. Wellicht zijn er spelers die toch weer een keer willen proberen om mee te doen. Mijn oproep voor deze keer is dan ook dat je van harte welkom bent bij het team!

Puzzels

2021 02 21 1  

Uit Selwink – Untagonklik

 In de partij ruilde ik hier op c6 en won vervolgens het eindspel. Hoe had ik mezelf hier veel moeite kunnen besparen?

  
2021 02 21 2    

Uit Han1966 – Selwink

Hier een kans die ik wel greep. Na een simpele combinatie gaf wit hier na een paar zetten op.

2021 02 21 3    

Uit Selwink – BobVoogt2071

Na een slechte partij had ik toch wat tegenspel gekregen. Hier had ik dat kunnen omzetten in winnend voordeel, maar ik vond de combinatie niet.

2021 02 21 4    

Uit Selwink ALias2020

Wit heeft ontwikkeld, zwart heeft vooral verzwakkende pionzetten gespeeld. Met welke combinatie ging mijn stelling van groot voordeel naar beslissend voordeel?

2021 02 21 5    

Uit schrambo – Arkdy

Wit stond een tijdje een pion achter. Hoe werd deze hier teruggewonnen?

2021 02 21 6    

Uit schrambo – brakkehakker

Wit won deze partij, maar had zich in deze stelling een hoop moeite kunnen besparen.

2021 02 21 7    

Uit murk65 – menno_schaefer

In dit complexe eindspel wist wit hier de enige zet naar winst te vinden.

2021 02 21 8    

Uit Diderick – murk65

Wit overzag hier een kans op winst, en verloor (gelukkig voor ons) even later ook nog.

2021 02 21 9    

Uit worp96 – sivadij

Wat is hier de enige zet die wint voor wit?

2021 02 21 10    

Uit MatthiasK24 – worp96

Hoe had zwart hier een vernietigende aanval kunnen krijgen?

2021 02 21 11    

Uit Arrthew90cp – fredsling

Zwart probeert hier lopers te ruilen voor een gunstig eindspel. Hoe moet wit hier mee omgaan?

2021 02 21 12    

Uit Mudshark – Bbokkel

Wat is de snelste weg naar winst voor wit?

 

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Agenda

AVG

 
Vanaf 25 mei 2018 is de nieuwe wet op de bescherming van persoonsgegevens (AVG) van kracht
Hieronder staat de link naar de privacyverklaring van onze club.
 

zoek