Featured

Sneek 1 – Esgoo 2 3 ½ - 4 ½

kijk hier voor meer foto's

 

We begonnen ongeveer 3 kwartier te laat omdat onze schaakvrienden uit Enschede in een file bij Staphorst verstrikt raakten. Mede daardoor werd onze traditionele gang naar de chinees enigszins vertraagd. Deze was niet minder uitbundig dan andere keren, we hebben met deze nederlaag onze kansen helemaal niet verprutst.

 

“En Passant “ werd de “trotse” kampioen in klasse 3A van de KNSB met nog 2 ronden te gaan. Ze hebben 14 wedstrijdpunten met 3 achtervolgers die elk 8 punten verzamelden. Waanzinnig natuurlijk dit verschil, veroorzaakt door een wel erg grote versterking van het Bunschoter team (Bosboom, Carlier en Böhm).

 

Het was dus vrijuit spelen deze ronde en ook de vorige ronden. We moesten er alleen voor oppassen niet te degraderen dit jaar en dat is aardig gelukt. Een echte competitie kon het dit jaar niet worden en dat is jammer.

 

Een korte rondgang langs de partijen met niet al te veel commentaar. Ik (Douwe) was niet in staat alles goed te volgen, want ik moest geconcentreerd aan de bak en wilde ook nog een paar plaatjes schieten. Sommige dingen heb ik alleen van horen en zeggen, maar je wordt er vaak toch niet wijzer van al dat gepraat over schaakpartijen.

 

Johnny (1) met zwart verloor in een Siciliaanse Najdorf waarin zwart en wit op verschillende vleugels horen te opereren. Dit lukte zwart niet, hij kreeg geen vat op de witte koningsstelling. Hij heeft zijn schouderoperatie goed doorstaan, wellicht had hij toch nog wat last van de naweeën.

 

Tjitze (2) boekte na een zeer matige periode weer een zege. Verdiend sprak hij later tot mij. Misschien enigszins overmoedig, maar wie wint heeft altijd gelijk. Ik kon het niet beoordelen, te weinig gezien en ik kon  niet informeren omdat hij tegenwoordig meer Surinaams dan Chinees eet.

 

Christian (3) ging er tegen een Duitse jongedame zo snel af dat ik er niets van gezien heb en ook niet gehoord want hij was niet erg spraakzaam na afloop.

 

Bij Jan Lootsma (4) ging het er opwindend aan toe, ik hoorde in de verte een tumult bij zijn partij tegen de jeugdige Zyon Kollen. Beiden in hevige tijdnood. Wedstrijdleider Erwin Denissen trad hier zelfverzekerd op, zette de klok stil en controleerde met beide spelers of het benodigde aantal zetten gehaald was. Dat bleek zo te zijn en de strijd ging door. Ik hoorde van enkele spelers dat hij op een gegeven moment kon kiezen uit mat, materiaal (dame?) of onduidelijke stelling. Hij koos voor het laatste, verloor de greep op de stelling en ging tot onze spijt toch nog het schip in.

 

Anne (5) bediende zich van de moderne verdediging, waarvan hij de geheimen beter kende dan zijn tegenstander. Dat ging allemaal in zijn eigen doelmatige stijl. Doe maar gewoon, dan doe al gek genoeg.

 

Dick Stavast (6) verliest de laatste tijd bijna nooit. Hij is nog niet verslagen. Hij heeft wel iets van Anne, geen fratsen maar een degelijke spelopvatting. Hij vertelde me dat hij met het rijzen der jaren wat voorzichtiger is geworden. Hij had in de partij goed gezien dat 2 torens tegen een dame meestal een voordeel is.

 

Douwe (7) kreeg in een van beide kanten vreemde behandeling van het Dame-Indisch naar zijn idee een voordelige stelling die hij verprutste. Er was echter geen verliesgevaar omdat hij kon afwikkelen naar een eindspel van koning + toren tegen koning + toren + pion, dat gemakkelijk te houden was. Daarom bood hij remise aan, maar zijn opponent wilde dat toch nog even testen. Na een paar minuten berustte hij toch in remise.

 

Wytse (8) kreeg een Ben-Oni tegen zich op het bord. Hij speelde de witte loper naar d3 (interessant, ik heb het ook wel eens gespeeld) maar verloor het overzicht. Het steekt allemaal erg nauw in deze variant. Hoe hij precies verloor heb ik niet gezien, hij was ook niet erg spraakzaam als er naar zijn partij gevraagd werd.


De volledige uitslag:

Johnny Fluit  -  Menno Monsma  0 - 1

Tjjitze Schram  - Henk Bernink   1 - 0

Christian Kuitert  -  Sascha Hokamp 0 - 1

Jan Lootsma  -  Zyon Kollen  0  - 1

Anne Kloosterman  -  Frank Grube 1 - 0

Dick Stavast  Kirsten Solberg   1 - 0

Douwe van der Meulen  -  Evert Jan Dondergoor  ½  - ½

Wytse Wiersma  -  André Langendijk   0 - 1